Choď na obsah Choď na menu
 


Úvod

Číslo III. klubového ALMANACHU vychádza po ďalšom roku našej činnosti. Podobne ako tomu bolo v II. čísle, obsah sme rozčlenili do rubrík, ktoré sú svojim obsahom prístupné všetkým členom GEOKLUBU.

V ALMANACHU III. nájdete aktualizovaný adresár, zhodnotenie aktivity účastníkov nedeľných stretnutí, príspevok k otvoreniu a ukončeniu sezóny nášho klubu, príspevky k topografickej mineralógii Slovenska za rok 2001, články metodického a náučného zamerania i hodnotné príspevky z našich zbierok a ciest za minerálmi a skamenelinami.

ALMANACH je akousi čerešničkou na torte našej spoločnej činnosti. Je tiež krôčikom na ceste k vzájomnému poznaniu, tolerancii, uznaniu, je však aj inšpiráciou a kronikou.
Nie raz už bolo konštatované, že patríme k najaktívnejším amatérskym geologickým klubom na Slovensku. K tejto popularite celkom iste prispieva aj naša publikačná aktivita.
Vytrvajme naďalej v tejto činnosti, zostaňme verní našim záľubám, stavajme na priateľstve i pocite spolupatričnosti, rozvíjajme si vedomosti. Vychutnajme aj takýmto spôsobom čas nášho žitia.


V Nitre 30.12.2001
Mgr. Ján JAHN