Choď na obsah Choď na menu
 


Každoročné otvorenie a ukončenie sezóny nášho klubu

Miroslav Antala

Už niekoľko rokov organizujeme v rámci GEOklubu otváranie zberateľskej sezóny, ktoré býva zvyčajne v jarných mesiacoch. Už sa nám však stalo, že takéto stretnutie nemalo jarný nádych, ale sa uskutočnilo aj na snehu (lokalita Ladice), kedy snehová nádielka trvala dlhšie.

Tieto jarné stretnutia sa stali pomaly tradíciou, nakoľko sa ich zúčastňuje stále viac členov aj s rodinnými príslušníkmi. Súčasťou, stretnutia pri ohníku, ako to už býva v podobných situáciách, niečo sa opečie (špekáčiky, slanina...), vypije, aj lokality sa prezrú a nájdu sa vzorky minerálov a hornín do našich zbierok.

Na jeseň opakom býva tzv. ukončenie sezóny. Posledné sme zorganizovali v tomto roku v lokalite dnes už opusteného lomu Jelenec, nachádzajúceho sa nad vinicami. I tejto akcie sa zúčastnili členovia klubu s rodinnými príslušníkmi v 100% obsadení. Z hľadiska zberateľského možno spomenúť, že na tejto lokalite členovia našli veľmi pekné vzorky bledomodrého minerálu, známeho zo širšieho okolia Nitry a pohoria Tríbeč, fosforečnanu lazulitu.

Na záver možno odporučiť aj ostatným členom účasť sa týchto stretnutiach, kde sa lepšie spoznáme a tiež sa vieme aj niečomu priučiť od ostatných.

 

 

Obrázok

Jelenec – otvorenie geologickej sezóny 2001                                Foto: Ján JAHN


Horný rad zľava: Spas Spasov s manželkou, Peter Pagáč, Milan Hlôška, Libor Ulrich, Anzelma Hlôšková, Miroslav Antala, Ľuboš Zelný s manželkou Janou
Dolný rad zľava: Michaela Pagáčová, Jozef Pagáč, Jana Antalová, Vladimír Libant, Ján Hunka